Uncategorized

Wady i zalety wyciskarki wolnoobrotowej

Wyciskarki wolnoobrotowe to urządzenia zyskujące coraz większą popularność, nie tylko wśród osób zainteresowanych byciem fit, ale również wśród gospodyń domowych i osób pragnących po prostu pić zdrowe i smaczne soki owocowe. Czy jednak są to urządzenia, które zasługują na swoją popularność? Czy warto je kupić? Jakie są ich wady i zalety?

Na początku warto zastanowić się: Co to jest wyciskarka wolnoobrotowa?
Wyciskarka wolnoobrotowa to urządzenie niesłusznie mylone z sokowirówką. Są to dwa różne urządzenia, które różnią się zarówno budową jak i metodą działania czy też efektem końcowym czyli sokiem. W wyciskarkach wolnoobrotowych zastosowane są wałki ślimakowe, które to działając na zasadzie prasy miażdżą surowce, z których chcemy przyrządzić sok. Następnie zmiażdżone surowce są przeciskane przez specjalne sita. Wyciskarka wolnoobrotowa działa na niskich obrotach, pozwalając w ten sposób zachować więcej wartości odżywczych w soku.

Jakie są zalety wyciskarki wolnoobrotowej?
– sprawdza się nie tylko przy twardych warzywach i owocach, ale również przy zielonych liściastych warzywach i drobnych owocach jagodowych,
– sok jest gęstszy, esencjonalny i z miąższem,
– sok można dłużej przechowywać,
– zachowanie w soku więcej wartości odżywczych,
– urządzenie jest łatwe do czyszczenia,
– cicha praca urządzenia.
Jakie są wady wyciskarki wolnoobrotowej?
– długi czas pracy,
– cena.

Podsumowanie: Wyciskarki wolnoobrotowe są niewątpliwie urządzeniami wartymi uwagi, w szczególności dla osób dbających o zdrowie swoje i swoich najbliższych. Przed zakupem trzeba jednak zastanowić się do czego mam nam służyć wyciskarka wolnoobrotowa, tak by wybrać wyciskarkę idealną dla nas.